A Jurassic World: Bukott birodalom kapcsán a Mattel számos dinoszaurusz figurát adott ki, döntően az új filmhez kapcsolódóan, de a korábbi filmekben fontosabb szerepet kapó fajok sem maradtak ki. Ma a Pachyrhinosaurus/Sinoceratops után egy jóval ismertebb, valamennyi Jurassic-filmben felbukkanó ceratopsida figuráját mutatom be: a Triceratops-szét.
Az egyik legismertebb, legkönnyebben felismerhető dinoszaurusz egyike azon fajoknak, amely mind az 5 Jurassic-filmben szerepelt. A Jurassic Park-ban emblematikus jelenetben láthattunk egy felnőtt példányt, Az elveszett világban már egy kölyök is felbukkant egy felnőtt egyed mellett. A harmadik filmben viszont csak „cameo” jellegben, a berepülős jelenetben, felülnézetből láthattunk egy csordát.
A Jurassic World-ben a Pörgőgömb-völgyben, és a dinó-simogatóban láthattunk Triceratops-szot, utóbbi helyszínen egy kölyköt, akin még a gyerekek is lovagolhattak. A Bukott birodalomban ismét egy felnőtt és kölyök példányt láthattunk a Lockwood birtokon, de érdekességképp megemlítendő, hogy még a forgatás során készült rajongói felvételek szerint az Arcadia szállítóhajóra bepakolt állatok közt is volt egy ketrecbe modell, de végül a filmben ezt nem is nagyon láthattuk (ahogyan a szintén szállítás alatt álló Stygimoloch-ot és Stegosaurus-szt sem).
A Triceratops-szokat jellemzően mindegyik filmben hasonló, szürkés színben láthattuk, ez a Jurassic Park-ban sem volt másképp, de a hatalmas, 1:1-es méretarányban megépített animatronikus robot latex borítására ráragadt a hawaii vörös por, és ettől lett a filmben is látható barnás színe az állatnak. Ezt a színt adja vissza inkább a Mattel Roarivores, azaz hangot adó figurája, amely egyike annak a hétféle kiadásnak, amelyet beszerezhetünk a Triceratops-szból, igaz, ebből három mini figura.
A Roarivores kiadást követte időrendben is a Battle Damage változat, amely kisebb méretű, és festése is látványosan különbözik, valamint a testállás is teljesen más. Zia figurája mellé is mini figuraként juthatunk hozzá egy Triceratops-hoz, valamiért azonban ez a figura szett azonban eddig elkerülte a hazai kínálatot. A Hatch ’N Play vonalon is azon fajok egyike lett a Triceratops, amely kapott kiadást, a Battle Damage változatot megidéző színben.
Az idei évben a Jurassic World Dino Rivals vonalon is találhatunk majd legalább egy Triceratops-ot: a Dual Attack figura színében a Battle Damage figurát idézi, formában pedig annak és a Roarivores figurának a jellegzetességei fedezhetőek fel, új feature-ként azonban már a farkát is csapkodni tudja a figura.
A Roarivores vonalon megjelent figura csomagolása sok újdonságot nem tartogat, hozza a 2018-ban megszokott grafikai elemeket, nem is csoda, hiszen az egyik legelső figura volt. A nyitott dobozban a farka nélkül helyezték el a figurát, amelyet természetesen hozzácsomagoltak, de egy pattintás, és már össze is állt a figura, amelyről utána roncsolás nélkül nem is lehet eltávolítani a farokrészt.
A Triceratops a barna kétféle árnyalatában került kiadásra, a szarvak pedig csontfehér színűek. A fej, a gallér, és természetesen a szarvak is szépen, aprólékosan kidolgozottak, ahogyan a csőrszerű száj is. A dinoszaurusz bőrének textúrája is lenyűgöző, ebben még mindig nagyon jó a Mattel.
Majdnem az összes figuráról elmondható, hogy csak a festés elnagyolt, de egy filmszerű, aprólékos festési eljárás jelentősen megdobná a gyártási költségeket, így a kedvező árazástól is búcsút inthettünk volna. Ezen játékfigurák elsődleges célcsoportja továbbra is a gyerekek, akik ezt nem fogják számon kérni a Mattel-től.
Az állat hátán helyezték el, a többi hangot vagy mozgást adó figurához hasonlóan a gombot, amellyel nem csak megszólaltathatjuk a figurát, de a fejét is fel-le, öklelésre emlékeztető módon ingatja. A hang, tény és való, sokakat emlékeztethet a Tyrannosaurus rex figura hangjára, de ezt a kritikát valamennyi figura megkapja, úgy tűnik, hogy egy alap hangkészlet (a T. rex) módosításával ruházták fel a figurákat. Talán a kritikák miatt is, de úgy tűnik, az új játékvonalon már nem lesznek hangot adó figurák, ami azért egy Indominus rex vagy Brachiosaurus figuránál nagy hiba lenne.
A fej külön nem állítható be (vagyis igen, ha nagyon körültekintően járunk el, de szinte amint újra megérintjük a figurát, vissza is áll alapállásba), nekem talán ez az egyik legnagyobb szívfájdalmam, a többi figurához hasonlóan, ahogy a hangot adó dinók esetében az állkapcsok sem pozícionálhatóak, csak gombnyomásra. Ezért is adtak ki pl. a Tyrannosaurus-ból is olyan figurát, amelynek tetszőlegesen lehet az állkapcsát beállítani, és a nyakát is. Elkalandoztam. Természetesen ennek a figurának a végtagjai - nem csak előre-hátra, de oldalirányba is mozgathatóak.
Ahogyan a filmben, úgy egymáshoz viszonyítva is a korábban már bemutatott Sinoceratops/Pachyrhinosaurus figura is arányaiban valamivel nagyobb, főleg a gallérja, mint a Triceratops, valójában azonban utóbbi lehetett a nagyobb termetű.
A Mattel számomra, és szerintem a rajongók többsége egyetért velem, ismét egy remek kiállású, szépen kidolgozott figurával lepte meg a rajongókat, elfogultság nélkül mondhatom, nem is remélhettem ilyen pazar játékfigurákat. Remélhetőleg az idei évben is, a tavalyi és az idei Dino Rivals játékvonalról is fogok tudni még bemutatni figurákat, és beszámolni a hírekről, amibpl most még nincs sok, a London Toy Fair semmi újdonságot nem tartogatott, a jövő heti nürnbergi Spielwarenmasse remélhetőleg kielégítőbb lesz a Jurassic World termékek terén.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Anak 2019.02.03. 21:37:35
Összességében örülök, hogy ezt vettem meg még tavaly és nem vártam vele, minden tekintetben jobb figura és még hangot is ad ki.
Anak 2019.02.03. 21:38:17
Lord Picard · https://jphungary.blog.hu/ 2019.02.03. 23:11:47